يكي از مراكز مهم گردشگري ,ماناوگات میباشد.شهر ماناوگات به دلیل داشتن دو جاذبه مهم گردشگری بسیارمورد توجه علاقمندان میباشد .

هر ساله توریست های زیادی به این شهر کوچک مراجعه خواهن آمد. اولین دیدنی این منطقه آبشارهای ماناوگات است که جزو دیدنی های ترکیه میباشد و دیگری دریاچه ماناوگات که به دریاچه سبز معروف میباشد.

آبشارهای ماناوگات انتالیا 

اگر برای دیدن این منطقه بروید خواهید دید که منظره بسیار زیبای این دریاچه و آبشار موجب شده است تا جزو زیباترین مناطق آنتالیا گردد.وجود تورهای رافتینگ یا تور رودخانه وحشی در منطقه آنتالیا روی رودخانه ماناوگات بسیار بر جذابیت این منطقه افزوده است زیرا ماناوگات رودخانه ای بی نظیراست که از جنوب کوه های توروس جاری شده و به دریای مدیترانه خواهد رفت.

این آبشارزیبا در 3 كيلومتري شمال شهرستان ماناوگات قرار دارد و همنام شهرستان میباشد.همچنین عليرغم ريزش آن از يك ارتفاع زياد ، جريان آن در ناحيه وسيع بوده و منظره بديعي را بوجود آورده است.همچنین بعد از رفتن به این منطقه میتوانید در كنار آبشار و در آغوش طبيعت بساط پيك نيك را پهن نموده ویا در رستورانهاي اطراف آن ماهي تازه سفارش داده ومیل کنید.

البته آبشارهای ماناوگات گر چه دارای ارتفاع بلندی نیستند اما آب شیری رنگ و کف آلود آن با قدرت هر چه تمامتر با صخره ها برخورد میکنند و صحنه های زیبائی را بوجود می آورند.

آبشارهای ماناوگات انتالیا

همچنین وجود آبشارها ، باغات چایی و رستورانها ، این منطقه را به محلی دلپذیر و استراحتگاهی خنک تبدیل میکند.

از طرفی لازم به ذکر است که ماناوگات بین آنتالیا و آلانیا واقع شده است.شهر کوچک ماناوگات فرودگاه ندارد و فقط می توانید از طریق زمینی به ماناوگات بروید.تقزیباٌ 45 دقیقه از آنتالیا فاصله دارد و از  هر دو شهر آنتالیا و آلانیا بسیار راحت می توانید  به ماناوگات بروید.