در فاصله 92 کیلومتری شمال شرق آنتالیا یک پارک زیبا ودیدنی به پارک ملی کورپولو کانیون قرار دارد که نظر هر بیننده ای را به خود جلب میکند.

پارک ملی کورپولو کانیون آنتایا

 

اگر به این پارک زیبا بروید خواهید دید که این منطقه دیدنی شامل دره ایست که در طول رودخانه ای کوهستانی قرار دار و دارای زیباترین گونه های گیاهی و منظره های بکر ودست نخورده میباشد.

انقدر زیبا که جاده از روی یک رودخانه کوهستانی رد میشود و از میان جنگلهای بکر با آبشارهای خروشانعبور خواهد کرد و شمارا به دره زیبایی غنی از گونه های گیاهی و جانوران خواهد رساند.

همچنین دره 14 کیلومتر در امتداد رودخانه پلدار امتداد پیدا می کند و عمق آن در بعضی جاها به 400 متر نیز می رسد. در اطراف می توانید رستورانهای ماهی پیدا کنید که منوی لذیذی ارائه میدهند.

دو پل زیبا بر روی رودخانه این پارک قرار گرفته که شاهکارهای معماری در زمان خودمیباشند.

پارک ملی کورپولو کانیون آنتایا

شما میتوانید در ادامه گردش در این پارک از دو گزینه جالب دیگر هم بازدیدنمایید.اول اینکه به سمت شهر باستانی سلگه بروید یا از مرتفع ترین قله کوهستان دده گول به ارتفاع 2992 متر دیدن نمایید.

لازم است برای رسیدن به این پارک در شمال شرقی آنتالیا ، به سمت تاشاگیل و بش کوناک بروید که به یک راه خوش منظره میرسید که شما را به پارک ملی دره پلدار خواهد رسانید.