همانطور که میدانید آنتالیا دارای آب و هوای خاص مدیترانه ای به همراه تابستانهای آفتابی و زمستانهای معتدل و گاه بارانی میباشد.

به طویکه از اواسط آوریل تا نوامبر به عبارتی(فروردین تا آبان) برای شنا بسیار مناسبخواهد بودو متوسط دمای هوا در تابستان 28 درجه سانتی گراد و دمای آب نیز 27 درجه میباشد.

بهترین زمان برای سفر به آنتالیا

لازم است به خاطر بسپارید که در حدود 300 روز در آنتالیا هوا آفتابی میباشد و این هوا برای شنا مناسب خواهد بود.از طرفی گر باران را دوست دارید و از راه رفتن در زیر باران لذت می برید می توانید در ماه آوریل به آنتالیا سفرداشته باشید و از رنگین کمانهایی که در بعد از ظهر روزهای بارانی ایجاد میشود لذت ببرید استفاده کنید.

طبق گفته ی همگان ،آنتالیا، شهر ساحل و دریاست و روزهای درخشان، مثل خورشید و شب‌های آرام شبیه به مدیترانه ایجاد کرده است واین شهر با جمعیت جوان که اولین سکونت‌گاه‌های انسانی ترکیه را در خود دارند،شهر هیجان بازی‌های آبی و رستوران‌ها و کافه‌های سنگی نام دارد.

در طول سال هوای آنتالیا تغییر چندانی نمیکند و بیشتر روزها گرم و شرجی هستند. زمستان‌ها کمی خنک‌تر می‌شود و چند روزی باران می‌بارد.

بهترین زمان برای سفر به آنتالیا

بهتراست بدانید که طبق نظرمسافران بهترین زمان مسافرت به آنتالیا به این بستگی دارد که آیا هوای آفتابی را می پسندید یا هوای بارانی را دوست دارید.

ولی در حالت کلی که در بهار و تابستان  بهترین وقت سفر به آنتالیاست تور رافتینگ آنتالیا، سوار شدن بر قایق‌های بادی و حرکت بین رودخانه‌ی خروشان رافتینگ  و تور کشتی در این شهر وجود دارد که یکی از تفریحات بسیار جذاب و پرطرفدار این شهرمیباشد.